Yukarı
Kitaplar

İyileşmek bulaşıcıdır

Şu günlerde piyasaya çıkan “Çocuğumla Beraber İyileşiyorum” benim için kişisel bir anlam da taşıyor. Ben çocuğu ile beraber iyileşen bir anneyim.

KÜNYE
Yazar: Ebru Demirhan
Yayın Danışmanı: Yaprak Çetinkaya
Yayınevi: Libros Yayıncılık/Altın Kitaplar

Bu kitabın editörü olmaktan da bu nedenle gurur duyuyorum ve haykırmak istiyorum: EĞER MİNİK YAVRUNUZLA İLGİLİ FİZİKSEL YA DA DUYGUSAL BİR SORUN YAŞIYORSANIZ LÜTFEN BU KİTABI OKUYUN.

Güzel kızımın mahremiyetini korumak adına detaya girmiyorum ama çocuklarımızda var olduğunu sandığımız sorunların çoğunlukla bizlerden yansıyan gölgeler olduğunu fark edince çok şey değişiyor. Neler mi?

Öfke bitiyor.
Suçluluk hissi bitiyor.
Huzur geliyor.
Anlayış ve kabul için alan açılıyor.
Çocuğunuz neşeleniyor.
O neşen hem ona hem aileye şifa oluyor.
Ardında hayatınızın bambaşka alanlarına da bu şifa yayılmayan başlıyor.

İşte bu kitapta sevgili Ebru Demirhan, anne-babalara, “Çözülmeyecek dert yok ama önce bir nefes alın” diyor ve ardından yine yaşanmış hikayelerin eşliğinde çözüm önerileri sunuyor.
Alt ıslatma, tırnak yeme, öfke nöbetleri, kekemelik, çekingenlik, obezite, kaygılı iletişimsizlik, depresyon, cinsel kimlik farlılıkları başlıklardan bazıları…

Dilini çok sade tuttuğumuz, birçok şeyi maddeler halinde listeleyerek adım adım ilerlenmesini desteklediğimiz bu kitapta hem çocuklar hem büyükler şifalanıyor.

Her bölümün sonunda da meditasyonlar var. “Ben yapamam” demeyin. Deneyin. Bir, iki, üç derken göreceksiniz sorduğunuz soruların cevapları gelmeye başlayacak. Mesela “Neden ben? Neden benim çocuğum?” sorusu…

İçimizdeki ve dışımızdaki tüm çocukların şifasına niyet edilerek yazılan kitabın ihtiyacı olan her ebeveyne ve çocuğa ulaşmasını diliyorum.

«

»

Yorum yapmak ister misin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir