Yukarı
Kitaplar

Kadim nefesleri hatırlayalım: Nefeste Saklı Hayat

Bir gazetenin yazı işleri departmanında editörlük yapınca, özellikle de ilk yıllarda içerik seçme şansınız pek olmaz. 3. sayfa, siyaset, magazin, ikinci sayfa, ekonomi derken birçok konuya eliniz değer.

KÜNYE
Yazar: Ebru Şinik
Editör: Yaprak Çetinkaya
Yayınevi: Libros Yayıncılık/Altın Kitaplar

Bu bölümlerden birinde daha başarılı olduğunuz düşünülürse ya da sizin gerçekten bir merakınız, ilginiz, çevreniz varsa o sayfaların editörlüğünde ilerlersiniz. Yani sanırım genellikle böyle oluyor. Benim bahtıma 3. Sayfa çıkmıştı. İzmir’de de İstanbul’da da ülkenin en kanlı haberlerini elden geçirdiğim yıllar oldu.

Dergicilikte ise konular bir sınırın içine girse de o sınırın içinde yine belli konularla daha fazla haşır neşir olursunuz. Ben sağlık, beslenme ve kişisel gelişim alanlarını pek bir sevdim. Özellikle son beş yılda kişisel gelişim başlığının altına giren konular, terapiler, çalışmalar, teknikler, kadim bilgiler, ezoterik meseleler hayatımın bir parçası oldu.

Konu kitap olunca artık kendimi daha iyi tanımaya başladığım için sadece işin bana gelmesine değil, gönlümün de o kitapla bağ kurabilmesine önem verir oldum.

Değerli arkadaşım Ebru Şinik’in ilk kitabında onunla çalışma şansı bulduğum için çok mutluyum. Öncelikle Ebru çok çalışkan, disiplinli ve zeki bir kadındır. Yazdığı bilginin her satırına önce kendisinin gerçekten (!) ikna olması gerekir. O nedenle bu kitabı da gönül rahatlığı ile kucakladım. Okurken ve düzenlerken de çok şey öğrendim.
Ancak itiraf edeyim; nefes tekniklerini günlük rutinime alma konusunda hala biraz tembelim. Siz bana benzemeyin.

Nefeste Saklı Hayat’ta kontrollü nefes çalışmalarının otonom sinir sistemimiz vasıtasıyla sindirim sistemimizi, dolaşım sistemimizi, bağışıklığımızı, üreme sistemimizi, tüm hormonal sistemlerimizi nasıl dengeleyebileceğimizi anlatıyor Ebru Şinik. Çok kolay ve kısa sürede uygulanabilen teknikler bedenimizi ve zihnimizi sakinleştiriyor, dengeliyor, arındırıyor ve canlandırıyor. Bu nasıl mı mümkün oluyor? Tüm bilimsel açıklamaları ile kitapta bulabilirsiniz.

Keyifli ve sağlıklı okumalar olsun.

«

»

Yorum yapmak ister misin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir