Yukarı
Bir defalık yardım yerine sürdürülebilir paylaşım
Röportaj

Bir defalık yardım yerine sürdürülebilir paylaşım

Deprem oldu, koşan koştu, koşamayan gönderdi, paylaştı. Peki ya sonra? Yıllarca sürecek toparlanma sürecinde biz ne yapacağız? Nasıl yapacağız?  Nasıl sürdürülebilir olacağız? Kime güveneceğiz? Bize kim güvenecek?

Çok uzun zamandır üzerine kafa yorduğum bağış, yardım, destek ve gönüllülük meselesi 6 Şubat 2023 sabahı yaşanan deprem ile tekrar gündemimize girdi. Bu konuların işleyişinde içime sinmeyen ancak adını koyamadığım noktaları kime soracağımı düşünürken TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun ile yolum kesişti. 28 Şubat günü 360 dereceden Aşk Festivali kapsamında Pera Palace’ta yaptığı konuşmayı dinleyince aradığım cevaplara ulaşabileceğimi anladım. Yanılmamışım.

Birçok insanın hiç müsait değilim diyeceği koşullarda dolu dolu bir saat boyunca gönüllülüğü, sivil toplum kuruluşlarının ve paylaşmanın önemini anlatan Uygun’un kişisel hikâyesi de vakfın yaptıkları kadar insanın içindeki gönüllüye dokunuyor. Röportajı okuduktan sonra “Ben ne yapabilirim?” diye sormaktan kendinizi alamayacaksınız. Dilerim yanıtını da tez vakitte bulursunuz.

Devamını mumkundergi.com adresinden okuyabilirsiniz.

 

«

»

Yorum yapmak ister misin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir