Yukarı
Röportaj

“Kadın hareketi için mücadeleden geri durmayın”

Dünya ile birlikte ülkemizde de kadın hareketi daha çok ses getirmeye başladı. Buna karşılık her durumda son çırpınışlarını yapan karanlık burada da devrede ve gün geçmiyor ki bir kadın cinayeti, kadına ya da çocuğa tecavüz, taciz ya da şiddet haberi duymayalım. Korkmuyoruz, pes etmiyoruz, daha emin adımlarla, kenetlenerek ve güçlerimizi birleştirerek bir araya geliyoruz.

Farkındalık yolculuğuna bilinçli şekilde gönüllü olan bizler, nice çalışmalara katıldık, nice eğitimler aldık. Enerji alanlarımızı, bedenimizi korumayı, bastırdığımız duyguların ve ailevi sırların bizi ve bizden sonra gelen nesilleri hasta edebileceğini öğrendik. Kimimiz geçmişte yaşadığımız istismarları ifşa etmeye başladık, kimimiz süregelen durumlara dur diyebildik, kadın çemberlerinde, aile dizilimlerinde, bireysel çalışmalarda birbirimizin omzunda ağlayarak acılarımızı akıttık. Kimimiz de henüz bu gücü bulamadık.

Diğer yandan bir de sahada çalışan kadınlar var. Onlar ise kendilerine ulaşan bazen de kimse söylemeden fark ettikleri şiddet ve istismar mağduru kadınların elinden tutuyor, onlara yeni hayatlar kurmaları ve hukuki mücadele vermeleri için alan açıyor.

Devamını mumkundergi.com adresinden okuyabilirsiniz.

«

»

Yorum yapmak ister misin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir