Yukarı
Dergiler

Niyetlerimizin farkında olmak

Geçtiğimiz günlerde değerli bir büyüğüm, konuşur ve hayatımda devam eden bir konuda şikayet ederken, “Peki tam olarak ne istiyorsun?” diye sordu. Az önce art arda cümleler kuran dilim tutuluverdi o an. Yanıtım yoktu. O konuda gerçekten farklı ne istediğimi bilmiyordum. Aslında istediğim her ne ise olmakta olandı. Tek yapmam gereken niyetimi değiştirmekti. Bunun için de yeni niyetimin netleşmesi gerekiyordu. Ne yemek istediğine karar veremeyip, “Yap işte ortaya karışık bir şeyler” diyen restoran müşterisi gibiydim ve ortaya karışık yaşayıp gidiyordum o konuda. Tatlar uyumsuzdu.

Yeni niyetlerin yapılması için yılbaşı gibi özel günleri beklememize gerek olmasa da adet olmuş, şimdi 2017 için niyetlerimizi oluşturmaya daha hazır hissediyoruz kendimizi. İşte tam da bu günlerde gerçekten ne istediğimizi fark etmek çok önemli… Beğensek de beğenmesek de şu an hayatımızda olmakta olanı bizim niyetlerimiz oluşturdu. Bunu bilinçli bir yaratıma dönüştürmek için hiç üşenmeyin ve 2017 yılı içinde deneyimlemek istediklerinizi lütfen yazın. Yazıya döktüğünüzde o hedeflere ulaşmak için farkındalığınız artacak; ilgili konuları, insanları, fırsatları daha net görmeye başlayacaksınız.

Listenizi oluştururken, “Bu kadarı da olmaz ki” demeyin. Oltanızı, sonsuz olasılıklar okyanusuna, hayalinizi tutacağınıza güvenerek attığınızda inanın ki boş çekmeyeceksiniz. Aradaki tek engel zihnimiz.

Ve en önemlisi, niyetlerinizi yazarken içine duygunuzu eklemeyi lütfen unutmayın. Belli bir işe girmek ya da kendi işinizi kurmak diyelim ki maddelerinizden biri. O işi yaparken neler hissedeceğinizi yazmayı ve hayal etmeyi unutmayın. Hayalinizdeki işe girip dünyanın en zor müdürü ile çalışmanız da mümkün. Ama bu hayale “çalışırken huzurlu hissettiğim, potansiyelimi kullanabildiğim, birlikte çalıştığım herkesle uyum içinde olduğum” gibi maddeler de eklerseniz yeni işinizin tadına doyum olmayacaktır.

2017 değişimin ve yeni başlangıçların yılı olarak yorumlanıyor.

Siz değişime nereden başlamaya niyetlisiniz?

*Pozitif Dergisi 18. sayısında yer alan giriş yazısıdır. Aralık 2016

«

»

Yorum yapmak ister misin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir