Yukarı
Dergiler

Temizlenmek

Zor günler geçirdik, geçiriyoruz. Bunların nedensiz olmadığını ve mutlaka bir kapı açacağını bilsek dahi öfke ve yakın arkadaşı isyan, sık sık saklandıkları yerden çıkıp kontrolü elimizden alabiliyor. İnsan bazen de “Ben bu durumda ne yapabilirim ki?” diye çaresizliğe düşerek negatifi yaratıyor. Dikkatimizi neye verirsek onu büyütürüz ve bu günlerde dikkatimizi verdiğimiz konular umut vadetmiyor.

Bu anlarda aklıma sık sık Katran Yatağı Meseli* geliyor.

Özetle şöyle der meselde:

“Kendinizi birçok insanla birlikte bir katran yatağında hayal edin. Tepeden tırnağa katrana bulanmışsınız ve katranın yoğunluğu yüzünden hızlı hareket edemiyorsunuz. Birden bedeninizi temiz tutan sihirli bir gereç keşfediyorsunuz. Çevrenizdekiler hala katranın içinde olduğu için siz göze çarpıyorsunuz. Çünkü siz farklı, beyaz ve temizsiniz. Artık diğerleri sizi görmezden gelemez ve onlar da değişmek üzereler! Size yol açıyorlar ve ardından bunu nasıl yaptığınızı soruyorlar. Öğrendiklerinde daha çok kişi temizlenecek. Siz onlardan temizlenmelerini istemediniz ancak temizlenmiş bir kişi, temizlenmiş birçok kişiyi yarattı!”

Anladınız… İçinde bulunduğumuz katran yatağında temizlenmeye bir davet bu… Sihirli gereç ne mi? Hikayenin devamında belli bir araçtan bahsediliyor olsa da aslında herkesin sihirli gereci farklı… Yeter ki büyük resmi görmemize, kalbimizi açmamıza, sükunetle ve temiz bir şekilde katran yatağında ilerlememize destek olsun.

Bu sayfalarda çok defa okudunuz ama bir kez daha hatırlamakta fayda var ki içimizde ne varsa, dışımızda da o var. Diğerlerine öfkelenmek yerine sakince içimize dönelim ve soralım: Bu ülke bunları neden yaşıyor? Benim bunda payım nedir? Çözüm nedir?

Haydi şimdi küçük de olsa bir şey değiştirelim hayatımızda… Haberleri odağımızdan çıkarmayı deneyelim mesela… Bu bizi ilgisiz ve duyarsız yapmaz. Bir haber nedeniyle üzüldüğümüzde ise sadece gidene, verdiği büyük mesaj için teşekkür edip, ardından mesajın alınmasına, barışa, huzura, kardeşliğe niyet edelim.

Zorlandığınız anlarda ise Pozitif hep yanınızda. Sistemi hatırlamak için çevirin sayfalarını…

Ne diyordu meselde?

Temizlenmiş bir kişi, temizlenmiş birçok kişiyi yarattı!

Kasım ayında görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın…

 

*Kryon-Bir İnsan Gibi Düşünmeyin/Akaşa Yayınları

 

Pozitif Dergisi 11. sayı giriş yazısıdır. Ekim 2015

«

»

Yorum yapmak ister misin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir