Yukarı
Röportaj

“Aromaterapi herkesin hayatına dokunabilir”

Sağlıklı yaşam alışkanlıklarımızı salgın ile birlikte tekrar gözden geçirmeye başladık. Doğala dönmekten, şehirden uzaklaşmaktan, organik beslenmekten ve doğanını iyileştirici gücünden daha çok bahseder olduk. Aromaterapi de aynı nedenle çok daha fazla ilgi görmeye başladı. 2012 yılında Kuzguncuk’taki küçük bir atölye ve dükkân ile yolculuğuna başlayan Homemade Aromaterapi’nin kurucusu Aslı San Bilgin ile bir araya geldik. Aromaterapideki gelişmeleri, bu alandaki doğruları, yanlış bilinenleri ve virüslerden korunmanın etkili yollarını konuştuk.

Seninle en son 2015 yılında röportaj yaptığımızda Kuzguncuk’ta çok sevimli bir dükkânın ve bir atölyen vardı. Şu an durum nedir?

O zamanlar yaklaşık üç senelik bir dükkân ve atölyeydi. Önce mahallenin içinde büyüdük. Orada bir depo alanı, laboratuvar alanı sonra da bir online alanımız oldu. Salgından hemen önce hepsini bir araya getirdik. Şu anda yine Kuzguncuk’a birkaç kilometre mesafede, İcadiye’de laboratuvarımızın, tekstil atölyemizin, ofislerimizin, hammaddelerin korunduğu soğuk hava depolarımızın bir arada olduğu altı katlı bir binaya geçtik. 2015’te İzmir dükkanımızı, iki yıl önce Nişantaşı dükkanımızı açtık. Kanyon dükkanımızı da açtık ancak tam salgın öncesi olduğu için bir açık bir kapalı sürüyor. Online sitemiz 2013’ten beri vardı. İyi ki varmış, o bizim her zaman için satış yapabildiğimiz bir alan. Hikayemiz böyle…

Devamını mumkundergi.com adresinden okuyabilirsiniz.

 

«

»

Yorum yapmak ister misin?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir